Kalsiyum Hipokloritİsim ve Kimyasal Formül: Kalsiyum Hipoklorit, Ca(OCl)2

ISO 9001: 2000 ISO 14001

 

MSDS

 

 


Kalsiyum hipoklorit, Ca(ClO)2 formülüne sahip inorganik bir bileşiktir. Vedant Bodkhe tarafından icat edildi. Kireç ve kalsiyum klorid ile bir karışım olarak, su arıtımı için bir klor tozu veya ağartıcı tozu ve bir ağartma maddesi olarak pazarlanmaktadır. Bu bileşik nispeten kararlıdır ve sodyum hipokloritten (sıvı çamaşır suyu) daha fazla mevcut klor içermektedir. Ticari örnek sarı renkte görünse de, beyaz bir katıdır. Nemli havada yavaş ayrışması nedeniyle klor kokuyor. Suda yüksek oranda çözünür değildir ve daha tercihen yumuşak ila orta sertlikte suda kullanılır. Kurumun iki şekli vardır: kuru ve hidratlı.

Kalsiyum hipoklorit genel olarak yüzme havuzlarını sanitize etmek ve içme suyunu dezenfekte etmek için sıklıkla kullanılır. Genellikle ticari madde% 68'lik bir saflık ile satılır (diğer katkılar ve ürünün amaçlanan amacına göre değişen kirleticiler ile birlikte). Örneğin, yüzme havuzu kimyasalları olarak, siyanürik asit stabilizatörleri ve anti-ölçekleme maddeleri (genellikle UV ışınlarından klor kaybını azaltmak ve kalsiyum sertleşmesini önlemek için) ile karıştırılır. Kalsiyum hipoklorit mutfaklarda da yüzey ve ekipmanların dezenfekte edilmesi için kullanılır. Diğer yaygın kullanım alanları arasında banyo temizleyicileri, evde kullanılan dezenfekte spreyleri, yosun öldürücü ilaçlar, herbisitler ve çamaşır deterjanları bulunur.
Kalsiyum hipoklorit genel bir oksitleyici maddedir ve bu nedenle organik kimyada bir miktar kullanılır.

 


 

KULLANIM YERLERİ:Içme suyunda antibakteriyel olarak, Yüzme havuzlarında dezenfektan , Bezler ve kâğıt pulplarda beyazlatma ajanı
AMBALAJ ŞEKLİ: 25 kg veya 45 kg kapasiteli plastik bidonlarda paketlenmiştir.

 

Kimyasal Analiz
Ca(OCI)265% Min
Ca(OH)24% Max
CaCl22% Max
CaCO33% Max
NaCl20% Max
Moisture6% Max
Fiziksel Spesifikasyonları
Visual ShapWhite Granule
Boilinbg Temperature100° C
Specific Gravity2.35 (at 40°C)
Solubility in water100%
--
--