کلرپارس

پرکلرین

 

 

نام و فرمول ش یمیایی : هیپو کلریت کلسیم به فرمول Ca(OCl)2


ISO 9001: 2000 ISO 14001

 

MSDS

 

 

 


هيپوكلريت كلسيم، ماده ای شيميايي با فرمول Ca(ClO)2می باشد كه در صنعت به آن پركلرين نيز گفته مي شود . هيپوكلريت كلسيم اكسنده اي قوي است و هنگام كار كردن با آن بايد نكات ايمني مورد توجه قرار گيرد . در جاي خشك و خنك و دور از تابش مستقيم خورشيد، شعله، جرقه، منابع حرارتي، مواد آتش زا، مواد خورنده و اكسيد كننده و احيا كننده، موادآلي و سوختهاي فسيلي نگهداري شود. پرکلرین در دو نوع پودری و گرانول به بازار عرضه می شود که دارای مشخصات زیر می باشند:

  • گرد سفيد كلر كه كلر قابل استفاده آن 39ـ5/33% است.
  • گرانول هيپوكلريت کلسیمكه داراي 70-65 درصد وزني كلر قابل استفاده است.

پرکلرین بهترین و در دسترس ترین و ارزانترین گندزدای آب بخصوص برای شرایط اضطراری و کنترل اپیدمیهای قابل انتقال از طریق آب بوده و مصرف زیاد آن توسط آب نشان دهنده آلودگی شدید آب می باشد.


طريقه ضد عفوني آب مصرفي خانگي


اگر آب آشاميدني شما از آب لوله كشي شهر تامين نمي شود بهتر است آب آشاميدني خود را جهت اطمينان كامل بطريق زير ضد عفوني نماييد.

توجه كنيد هر آبي بدون توجه به منبع، زلالي ويا رنگ و بو و مزه آن غير بهداشتي محسوب ميشود مگر اينكه با كلر ضد عفوني شود.

سه قاشق مربا خوري( 15 گرم) گرد پركلرين را در يك بطري (رنگ بطري تيره باشد) يك ليتري آب اضافه نموده (به اين محلول محلول مادر ميگويند) و بهم بزنيد. و سپس هفت قطره از اين محلول(محلول مادر) را به يك ليتر آب اضافه نموده و بهم بزنيد. پس از نيم ساعت با اطمينان خاطر مصرف نماييد.


کاربرد : ضد باکتری (ضد بو) ، تصفیه آبهای آشامیدنی ، گند زدایی و ضد عفونی کننده آب استخرها ، ضد قارچ ، سفید کننده (کاغذ ، منسوجات و…)

 

روش تهیه : به وسیله واکنش کلر با شیر آهک در مجاورت سدیم هیدروکسید در طی یک فرایند چند مرحله ای ، دوغاب پرکلرین تهیه می شود که متعاقبا با فیلتراسیون وخشک نمودن ، گرانول های پرکلرین بدست می آید.

 

آنالیز شیمیایی
65% MinCa(OCl)2
4% MaxCa(OH)2
2% MaxCaCl2
3% MaxCaCO3
20% MaxNaCl
6% MaxMoisture
مشخصات فیزیکی
شکل ظاهریگرانول سفید رنگ
دمای جوش100° C
وزن مخصوص2.35(at 4°C)
قابلیت انحلال در آبمحلول در آب است
--
--

بسته بندی و نحوه ارائه محصول به مشتری :
محصول نهایی بصورت گرانول بوده و در بشکه های پلاستیکی ٤٠ ، ٤٥ و ٥٠ کیلو گرمی عرضه میگردد.