شرکت کلرپارس در یک نگاه


شركت كلرپارس در تاريخ 4/7/ 1366 توسط وزارت نیرو برای تامین کلر شرکت های آب و فاضلاب ، در شهرستان تبریز تاسيس و تحت شماره ٤٤٨٩ در ثبت شركتهاي تبريز به ثبت رسيد. پس‌از اخذ موافقت اصولي در زمينه توليد كلر و مشتقات آن و سود سوز آور از وزارت صنايع در تاريخ 26/9/ 1366 فعاليت پروژه آغاز و با معرفي فروشنده خارجي ماشين‌آلات وتجهيزات توليدكلر و سود از سوي وزارت نيرو كه از طريق مناقصه بين المللي صورت پذيرفت شركت دنورا از كشور ايتاليا به مجريان پروژه معرفي و شروع به كار نمود. فعاليت پروژه از اواسط سال ٧٢ با فعاليت عملياتی ساخت وساز و نصب ماشين‌آلات آغاز و پس از رفع مشكلات و موانع اجرايي در نيمه دوم سال ١٣٧٧ همزمان با حضور رياست محترم جمهوري وقت ايران بهره برداري از شركت كلرپارس آغاز گرديد.

اجرای طرح های توسعه کلرپارس از ابتدای بهره برداری آغاز و با توسعه مساحت کارخانه به 21 هکتار، اینک ظرفیت تولید کلر از 20 تن به بیش از 50 تن در روز افزایش یافته و روند رو به رشد آن به همراه تنوع تولید در صنایع پایین دستی همواره جزو برنامه اصلی و استراتژیک شرکت می باشد . موقعیت جغرافیایی ایده ال کلرپارس به لحاظ قرار گرفتن در مجاورت آزاد راه و مسیر ریلی سراسری و با بهره گیری از ناوگان تخصصی مواد شیمیایی ، حمل سالانه بیش از 65000 تن محصولات تولیدی این شرکت را علاوه بر گستره کشور ، به سایر کشورهای هدف صادراتی را نیز تسهیل و تسریع می نماید .
پروژه افزایش ظرفیت شرکت کلرپارس با استفاده از توانمندی و پتانسیل داخلی شرکت در سال 1400به بهره برداری رسیده است و باعث جلوگیری از خروج ارز از کشور و بومی سازی دانش کلرآلکالی شده است طوریکه در سال جدید حدود 6 میلیون دلار ارز آوری داشته است. با افتتاح این پروژه تولید کلرمایع از ۵۰ تن در روز به ۸۵ تن، سود مایع از ۱۸۶ تن در روز به ۳۱۶ تن، پارافین کلره از ۱۰ تن در روز به ۱۵ تن و اسیدکلریدریک از ۱۲ تن در روز به ۱۵۰ تن و گاز هیدروژن از 15000 متر مکعب به 26000مترمکعب در روز خواهد رسید.

در مرحله بعد شرکت قصد دارد تا میزان تولید کلر را به 100 تن در روز برساند.
حایز اهمیت است شرکت کلرپارس تنها تولیدکننده آب اکسیژنه در ایران است و این محصول استراتژیک جزو محصولات دانش بنیان محسوب میگردد. در کنار آب اکسیژنه، کلرپارس تنها تولیدکننده پارافین کلره در کشور و منطقه می باشد.
شرکت کلر پارس با دریافت و به روز رسانی گواهینامه های داخلی و بین المللی از قبیل پروانه های کاربرد علامت استاندارد برای کلیه محصولات و خدمات از سوی سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، پروانه بهداشتی ساخت از سازمان غذا و دارو و گواهینامه های 2015 ISO 9001/ برای مدیریت کیفیت محصولات ،2018 ISO 14001/ برای مدیریت زیست محیطی، 2018/ 4500 ISO برای سیستمهای ایمنی ،افزایش سطح رضایتمندی کلیه ذینفعان و رفع نارضایتی احتمالی آنان ISO10002:2018 ISO10004:2018 از شرکت “ MTIC INTERCERT ” آلمان همواره در جهت افزایش رضایت مشتریان خود حرکت نموده و همچنین با اخذ استاندارد ISO 17025 و گواهینامه آزمایشگاه همکار سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، خدمات آزمایشگاهی را علاوه بر کارخانه به سایر صاحبان صنایع نیز ارائه می نماید.
محصولات کلرپارس در صنایعی نظیر آب و فاضلاب ، شوینده و بهداشتی ، نیروگاه ها ، دارویی و غذایی، پتروشیمی ، پالایشگاه نفت و گاز ، رنگ سازی ، کاغذ سازی و نساجی مصرف میشود .
استفاده از آخرین تکنولوژی دوستار محیط زیست (تکنولوژی ممبرانی) در تولید کلر و سود سوز آور ،باعث شده تولیدات شرکت عاری از هرگونه ناخالصی جیوه و دوستدار محیط زیست باشد که این مزیت بسیار ارزشمندی برای محصولات این شرکت محسوب میگردد . شرکت کلرپارس افتخار دارد علاوه بر تامین بخش عمده ای از نیازهای کشور، محصولات تولیدی خود را به بیش از 26 کشور جهان صادر نماید .

توضیحدانلود
1درباره ی شرکت کلرپارسدانلود فایل